Červenec 2009

Hennes & Mauritz

20. července 2009 v 21:40 fashion
Kampaň "háemka" pro letošní podzim boduje.

Sentimentální zásek

20. července 2009 v 21:25 re-action
Hrabala jsem se v šuplících a našla deník , který jsem sepisovala v patnácti letech. Strašně moc jsem chtěla vzít roha z republiky, udělat díru do světa. Žít v Tokiu, nejlépe však v Paříži. Možná i to "Velké jabko" by bejvalo nemuselo být tak špatný.

Teď se mi odsud ale vůbec nechce, ani z toho zapadákova, kde žiju. Na vysoký, pokud se příští rok dostanu, mě to třeba přejde, až se odstřihnu, ale teď při představě, že ty lidi kolem sebe neuvidím mě jímá hrůza.

Jsem sentimentální stará bába a líbí se mi to.


Nó, ehm, tak třeba příště.

20. července 2009 v 20:51 CREATive
Tak na tohle se v závěru vylila voda a celkově se to dost nepovedlo...Ale kdy zase budu malovat lopatku s hníjícím jablkem?
A výřezy na závěr, je to lepší než celý ty "díla".
Opět jsem vás tedy oblažila svým antitalentem. Doufala jsem, že galerie tady na Insolente bude něco reflektovat, ale nereflektuje nic. Tak možná příště.

Zapnout telku v ten správný moment

13. července 2009 v 20:05 fashion
Oujéz, včera půl hodiny před půlnocí jsem neměla co dělat, a tak jsem šla jakožto správně znuděný občan k tv, ale jakožto tupý dekadent jsem zapla mezinárodní Fashion tv, prý je i česká, ale prý, znovu prý, stojí za houby. Ä co v tej telce nenajdu? Haute Couture Elie Saab fw 09 i s backstage, pozor, v nečekané délce, možná celých dobrých 30 min... Srdce módního pseudokritika zaplesalo. Ať tak či tak, Elie Saab je moje jednička, žádný Penny, Elie Saab!

Pro úplnost, druhý je Chanel s Lagerfeldem, třetí J.P. Gaultier, čtvrtý Dior s božským Johnem a pátá je Hvězdná brána, ne, vtip, Marc Jacobs a LV, i když monogram LV teď tak nějak nemusím, protože každý den jich projde kolem mne pět...Fake forever.


Chanel 2.55 je lidová kabela

9. července 2009 v 14:23 fashion
Na jednom zahraničním blogu se píše: Konec jedné módní éry, lidi kašlou na diktát módních editoriálů, vítězí vlastní kreativita a invenece. Doslova: Magazíny jsou mrtvé. Nová generace již necítí žádnou touhu po nutnosti luxusního zboží, je jím přecpaná a chce se jí z toho zvracet.

A váš názor? Myslím, že tohle tady jestě tak docela fungovat nebude, protože generace, která je nyní na vrcholu, zažila éru socialismu a řekněme, módního nedostaku, a prahne po věcičkách, které dokazují, čeho jejich majitelé dosáhli. Vemme si třeba jen naše celebrity, žádná originalita, jen splácání Luis Vuitton a Dolce & Gabbana plus nevkusné tričko Ed Hardy. Jsou tu i světlé vyjímky. Ale u nás to bude ještě chvíli trvat. Stačilo by se občas podívat do ateliérů mladých českých návrhářů, dokáže se tím, že "na to máte" a nebudete vypadat jako oslíček v davu.



I Kate Moss chodí na záchod. (Vanina Sorrenti)

8. července 2009 v 19:48 fashion
Kate Moss zachycená Vaninou Sorrenti.

Vanina Sorrenti (*1973)
módní fotografka, editoriály pro i-D magazine, British Vogue, Nylon atd. Také kampaně např. Chloe.
Sestra Maria Sorrentiho, studia herectví v NY, později stylistka, nakonec zakotvila u módní fotografie (od 1998).






Tetovaní?

7. července 2009 v 23:04 fashion
Označit si území, podepsat kůži.
Chci, chceš, chceme.

Ale.
Tetovaní nás zařadí do "jisté" kasty, může se nám přestat líbit, a káždý z nás se může dožít důchodu, co pak s takovou svůdně vytahanou lilií zdobící elegantně přetékající špek...
I přesto o něm nepřestávám uvažovat.

Eva Herzigová

7. července 2009 v 22:46 fashion

módní MFF Karlovy Vary

7. července 2009 v 15:27 fashion
České celebrity konečně, zdá se, docenili význam filmového festivalu v Karlových Varech a začali se podle toho také oblékat. Tu vybafnul Dior, tu Gucci nebo alespoň něco z dílny Domenica Dolce a Stefana Gabbana.



> Pan president s chotí, Livie by možná měla změnit salon, mám pocit, že její návrhář nezná jiný typ oblečení než je toto, saka a sukně s naducanými volánky, které z křehotinky Liviie vytvaří podivnou prodavačku v podivné cukrárně, vpodstatě to samé měla při návštěvě Obamů v Praze, ne že by to byl problém, ale mně se to prostě vůbec ale vůbec nelíbí.
Táňa Kuchařová letos a minulý rok, aneb chodící reklama na Dior
moje dvě oblíbenkyně Aňa Geislerová s Marthou Issovou
Mirek Topolánek se svou krásnou přítelkyní Lucií Talmanovou
a Vojta Dyk jako švihák lázeňský

Velké odhalení, tak ne, jenom kopa nezveřejněných článků vypovídající něco hodně chabého o majitelce tady toho svince

5. července 2009 v 19:53 re-action

Jsem zdechlina v odpadní rouře (4.7.09)

Únava. Zaposlední dva týdny se toho stalo moc. Moc alkoholu, moc cigaret, moc blbostí. Alespoň že řidičák jsem dala v prvním kole a na vysvědčení byly dvě dvojky, na septimu solidní výkon, sebechvála smrdí, ale co. Jsem v depresi a dobře mi tak. Vyváděla jsem ošklivé věci. Stydím se za to. Dříve s frekvencí jednou za rok. Teď třikrát za dva týdny.
Jsem coura? Asi jo.


Vyštřízlivění zlatého spratka (27.5.09)

Jak jednoduchý život mám. Rodiče a jejich prachy za zadkem, skvělý přátele, skoro každý pátek někde nakalená, umetenou cestičku, maminka vždycky pofouká bebí. Nemám žádnou zodpovědnost a všechno je jen hra a já se jen směju, vše jen sranda a zábava. Je mi 18. Skutečně 18, ale chovám se jako nafoukaný spratek. Totiž. Já jím asi jsem. Včera v autoškole jsem si uvědomila, že v autě sedím sama za sebe. Není to prdel, já můžu někoho zabít, můžu zabít sebe. A když to udělám, odseru to a nikdo, nikdo to za mě nevyžehlí. Musím se změnit, k 18. narozeninám nepatří jen to, že se před cajty nezamykám na WC, musím příjmout i zodpovědnost za sebe a za svoje chování, které může ničit a ubližovat lidem, které miluju.


Článek: id 35701045 (5.5.09)

Na stromech usnuli ptáci. Přichází noc. Přátelé měsíce, netopýři a tiché sovy, zvěř a sametové můry, přátelé měsíce, milenci a záletníci, bdí a žijí a vzývají noc a žehnají noci.
Jarmila Glazarová - z románu Advent

Chtěla bych ležet v trávě pod třešní, skrze listí pozorovat jasné nebe nebo tmavě modrý svět, ležet a nic nechtít a v nic nedoufat. Přemítat o ničem.
Život unavuje. Vadilo mi mnoho věcí. Teď nic. Jsem vyschlá mumie potácející se svým životem. Semlelo mě to dokonale. Visálo mě to dokonale. Matka, Otec, XY, znechucenost mnou samotnou. Poslední kapky.
Mám plné zuby všeho toho tady.
Mám plné zuby chřipky, která mi sedí za krkem měsíc.
Doprdele.



Obsese novinovým papírem a tužkou číslo b4 (30.5.09)

Zase tu začalo mrznout. No, nevadí...
Jak nudné, mám spoustu práce a nestíhám. Pche.
Ani nekreslím, ani nefotím, ale píšu.
Škola-autoškola-zevl-učení-opíjení-facebook-spaní/někdy/-škola-atd.

Hodně mě zaujal tento blog, jeho autorku obdivuji, i když ona o tom asi neví, nebo jo, ale je mi to jedno > prototypicstyle/GEMMA/ Originalita, nebere si servítky, She rocks.

Půjdu na výstavu Damiena Hirsta (nejspíše ho znáte ve spojení krav ve formaldehydu) a ve čtvrtek mi doufám sundají rovnátka...Yeah, Yeah, Yeah. Za letošné nejlepší výstavu považuji zatím Fotografis. V pátek a v sobotu naše "prastaré" gymnázium slaví 385 let od založení a příjde i kouzelník! Ne, jen se ukáže i Malatný z Chinasek.
A pak si začnu odškrtávat dny do prázdnin, na které nemám žádné plány, ale budou to poslední normální prázdniny, jelikož ty další budou ve šťastné verzi první před VŠ nebo v té druhé, pěkně depresivní, že jsem se nikam nedostala. Oujéz.

A znáte komiks HANA a HANA? Já ho žeru mocinky moc. Teď čtu Deník (Chuck Palahniuk) a třetí knihu od Kerouaca - Maggie Cassidysová, předtím to bylo beatnické Na cestě a Zjevení Orfea.
A na Bandzone.cz si najděte kapelku WWW, haluz.

A řekněte někdo Paris Hilton ať už si vezme toho maňase, pořídí si pět dětí a žije šťastně až do smrti ve svém růžovém světě, hlavně ať už se nezjevuje nám prostým smrtelníkům. Já ji nepobírám, je tak chytrá, že si hraje na blbku, nebo je to vskutku blbka?